Atbildīga aizņemšanās

Kredīts naudāIkviens no mums zina, ka aizņemoties kredītu, mums ļoti rūpīgi jāizvērtē savas iespējas, lai paņemto kredītu varētu atmaksāt tam paredzētajā laikā. Protams, ka kredīts spēs uzlabot Jūsu patreizējo dzīves situāciju, tomēr darot šādu soli, ir jāpārdomā, vai Jūs tik tiešām spēsiet to atmaksāt.

Ikviena kredītiestāde, visiem saviem klientiem atgādina, ka kredītu jāaizņemas atbildīgi, pretējā gadījumā cietējs būs, tikai un vienīgi pats kredītņēmējs. Īpaši augsts risks un atbildības sajūta jāuzņemas tiem, kas paņemot kredītu, ieķīlā savu nekustamo īpašumu vai zemi. Ja Jums gadās problēmas un ilglaicīgā laika posmā nespēsiet samaksāt sevis paņemto kredītu, tad pastāv ļoti liela iespēja, ka varat pazaudēt sevis ieķīlāto zemi vai nekustamo īpašumu.

Atbildīga aizņemšanās saistīta ar Jūsu ienākumiem. Jebkurš aizdevējs individuāli izvērtēs Jūsu darba algas lielumu, un tikai pēc tam spriedīs, vai Jums tiks izsniegts Jūsu pieprasītais kredīts. Gadījumos, kad aizņematies kredītu, kuru gadījumā nepieciešams ieķīlāt zemi vai māju, atcerieties, ka kredīts Jums var tik izsniegts atbilstoši Jūsu patreizējam darbam un patreizējai darba algai, taču  ko Jūs darīsiet, ja darbs tiks zaudēts? Šādos gadījumos, ir milzīgs risks saņemt soda procentus, nemaz nerunājot par to, ka varat pazaudēt ieķīlāto māju vai zemi, ne pa velti saka : „Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt”, šo tekstu parasti cilvēki „laiž” gar ausīm, tomēr tie, kas iekļuvuši kredītsaistību problēmās, beidzot sāk saprast šo vārdu patieso nozīmi.

Tāpat droši var piebilst, ka cilvēkiem ir tendence iztērēt vairāk naudu, neskatoties uz to, ka kredīts ir paņemts kādam konkrētam mērķim. Pienāk mēneša beigas un Jūs attopaties, ka nepietiek naudas kārtējam kredīta maksājumam, un tas tikai tādēļ, ka nevīžīgi esat tērējuši naudu, nemaz nedomājot par to, vai Jums pietiks nauda, lai atmaksātu kredītus.

Leave a Reply