Kas ir ātrais kredīts?

Tas ir īstermiņa naudas aizdevums, kuru vairums gadījumu noformē internetā. Lai gan pie mums šis kredītu veids ir ienācis salīdzinoši nesen – tikai 2007. gadā ar somu firmu Ferratum, ātrais kredīts nu jau ir kļuvis par vienu no populārākajiem īstermiņa aizdevuma veidiem Latvijā. Vairākums cilvēku to izmanto, lai segtu īstermiņa finanšu problēmas, atsevišķos gadījumos arī lai veiktu kādu pirkumu.

Kādi ir ātrā kredīta nosacījumi?

Parasti par reģistrāciju ātro kredītu uzņēmumu mājaslapā ir jāiemaksā minimālā summu (piemēram,  0,01 eiro apmērā), lai darbinieki varētu pārbaudīt klienta konta esamību un aktivitāti. Ātrajiem kredītiem ir aizņemšanās summas ierobežojums, parasti līdz pāris tūkstošiem eiro. Kredītu likums nosaka, ka Latvijā kredītņēmējam ar kredītdevēju jānoslēdz līgums par katru aizņemšanās reizi. Ātrie kredīti ir pieejami tikai uz īsu laika periodu, parasti uz pāris gadiem vai pat mēnešiem. Svarīgi apzināties, ka ātrie kredīti nav labākais variants naudas iegūšanai, jo tie ir paredzēti tikai ārkārtas gadījumiem, kad nauda ir nepieciešama tiešām ātri un to nepieciešams saņemt bez liekas piepūles.  Ja līguma nosacījumi netiek pildīti(nauda netiek atmaksāta laikā), tad ātrā kredīta ņēmējam papildus ir jāmaksā noilguma nauda. Ja netiek atgriezta arī šī nauda, kredītdevējam ir tiesības vērsties pie parādu piedzinēju firmām. Ātrie kredīti ir ļoti riskanti, tāpēc kredītiestādes kompensē savu risku ar lielajiem kredīta procentiem, līdz ar to ātrie kredīti ir dārgākie kredīti no visiem kredītu veidiem.

Ātro kredītu popularitāte

Ātrie kredīti ir ļoti populāri daudzās pasaules valstīs, piemēram, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, u.c. Ātros kredītus ir ļoti iecienījuši visu veidu cilvēki, ar dažāda līmeņa sociālo stāvokli un ienākumiem. Kredīta pieteikuma apstiprinājums nav atkarīgs no aizņēmēja ienākumu līmeņa. Pat cilvēki ar zemu un mērenu ienākumu līmeni var izmantot ātros kredītus bez jebkādām problēmām.

Pirmais aizdevums lielākajai daļai aizdevēju ir bez procentu maksas, tomēr, ja ir nepieciešams aizņemties naudu vairāk kā vienu reizi, jāizmanto tas, ka ir iespējams jebkurā brīdī vērsties pie cita aizdevēja. Tādējādi tiks ietaupīta nauda,  kā arī būs lielāka garantija, ka savas kredītsaistības varēsiet nokārtot laikā.

Ātrie kredīti ir jāizmanto tikai tad, kad situācija ir neizbēgama. Samaziniet neplānotus iepirkšanās paradumus un nevajadzīgu došanos uz restorāniem, līdz Jūs atgūstaties no finansiālās situācijas, kurā atrodaties.

Ātrie kredīti var būt izdevīgs finanšu rīks īslaicīgu finanšu avāriju laikā neatkarīgi no to augstajām cenām, taču, kad aizņēmēji lieto šos kredītus pārāk bieži, viņi var nonākt parādu ciklā, no kura ir ļoti grūti izkļūt. Atmaksājot kredītus, nekas nepaliek pāri atlikušajam mēnesim, tādēļ ir nepieciešams pieteikties jaunam kredītam, lai segtu ikmēneša izdevumus. Ja arī Jums gadās nonākt kredītu lamatās, Jūs varat apvienot visus mazos kredītus lielākā kredītā.

One Response to “Kas ir ātrais kredīts?”
  1. ĀTRIE says:

    Tagad visi zinās, kas ir ātrie kredīti internetā. Jebkuram der zināt, ka ātrie kredīti iespējami tikai atbildīgiem cilvēkiem. Atbildīga aizņemšanās ir kredīta svarīga sastāvdaļa!

Leave a Reply