Krāj savā kontā – krājkontā

Krājkonts nozīmē iekrāt. Ja Jūs nedzīvojat no algas līdz algai, tad viens no variantiem, kur iekrāt savus brīvos līdzekļus ir krājkonts. Ja Jūs atvērsiet krājkontu bankā, tad varēsiet arī nedaudz nopelnīt no procentiem. Uzreiz brīdinu, ka procenti ir simboliski un peļņas nolūkos krājkontu atvērt nav jēga. No otras puses – kurš santīmu nekrās, pie lata netiks…

Krājkonts ir laba izvēle, ja vēlamies iekrāt naudu kādam konkrētam mērķim, taču negribam uzņemties kredītsaistības. Krājkonta īpašnieka ieguvums nav vienas dienas laikā ātri iegūstama nauda. Toties nav jāsaistās ar kreditoriem un jāmaksā kredīta procenti, ir iespējama pat minimāla peļņa, kuru vari uztvert kā atalgojumu par saviem gribasspēka pūliņiem. Ja kredīta gadījumā uz finanšu saistībām jūtami var atsaukties bezdarbs, algas samazinājums, veselības problēmas, tad krājkonta papildināšanai paredzēto līdzekļu daudzums nav noteikts. Gadās, ka reizēm nākas piebremzēt, taču par to neiestājas nekādas finansiālas sankcijas. Pat, ja uzkrājuma mērķis tiek mainīts, varam iegūt naudas summu, kurai ir citi pielietojumi – izmantošana depozītnoguldījumos, ieguldīšana finanšu tirgos (akcijās, obligācijās). Krājkonts ir labs starts, lai saprastu krāšanas procesu. Kad krājkontā ir pietiekami daudz līdzekļu, lai cilvēks būtu nodrošināts neparedzētiem gadījumiem, var sākt krāt pensijai vai uzkrājošajai dzīvības apdrošināšanai, bērnu vajadzībām. Īsāk sakot, krājkonts ir arī ceļš pie lielākiem uzkrājumiem, kuri darbojas nu jau citu labā. Protams, vienmēr pastāv variants „krāt naudu zeķē”, bet tas ir papildus izaicinājums un gribasspēka pārbaude jau tāpat sarežģītajā mūsdienu pasaulē, turklāt drošības ziņā neizdevīgāks pasākums.

Krājkonts palīdzēs saprast, kas ir nauda, kad tā vispār ir. Daudziem ir stabilas darba vietas un viņi strādā augsti atalgotu darbu, bet nauda neuzkrājas. Nauda tiek iztērēta mēneša laikā bez uzkrājumu veidošanas. Tas, ka cilvēkam ir labs darbs nenozīmē, ka vienā brīdi var būt nepieciešami papildus līdzekļi, gadīties neplānoti maksājumi, būt nepieciešama lielāka naudas summa un līdzīgi. Šādos gadījumos atliek palīdzības lūgšana no tuvajiem cilvēkiem vai kredīts. Palīdzības lūgšana var būt neērta. Kredīts bankā vai nebanku kredītiestādē nozīmē tiki vienu – papildus izmaksas par kredīta izmantošanu. Šādos gadījumos lielisks risinājums ir savu līdzekļu izmantošana. Ja Jums ir krājkonts, Jums ir savi līdzekļi nebaltām dienām. Krājkonts nav vienīgā iespēja, kā uzkrāt naudu. Ja Jums nepatīk krājkonts, uzkrājiet citādā veidā, bet neaizmirstiet, ka uzkrājumi ir svarīga dzīves sastāvdaļa.

Leave a Reply