Pirms aizņemšanās

Kredīta ņemšana uzliek finansiālas saistības, ar kurām jums jārēķinās mēnešu vai pat gadu garumā, atkarībā no jūsu izvēlētā kredīta veida. Pirms kredīta ņemšanas, būtu jāņem vērā vairākas svarīgas darbības, kas palīdz ietaupīt un vēlāk padara vieglāku aizdevuma atmaksas procesu.

Kas jāzina pirms aizņemšanās?

Tas, cik labi esat gatavojies aizdevuma noformēšanai, nosaka jūsu kredītsaistību gaitu un izvēlētā kredīta izdevīgumu, tāpēc pirms aizdevuma noformēšanas noteikti vajadzētu pievērst īpašu uzmanību gatavošanās procesam. Šis process neaizņem tik daudz laika, cik varētu šķist, tāpēc pirms kredīta pieteikuma aizpildīšanas veltiet 15 minūtes sava laika, lai:

  • Aprēķinātu precīzu naudas summu, kuru nepieciešams aizņemties,
  • Precīzi nosakiet datumu, kurā varēsiet kredītu atmaksāt, ja aizdevuma atmaksa ir sadalīta pa vairākiem mēnešiem, maksājuma veikšanas datumu saskaņojiet ar algas saņemšanas datumu.
  • Veiciet kredītu piedāvājumu salīdzināšanu – noskaidrojiet, kurš no piedāvājumiem ir izdevīgākais.

Pirms kredītu ņemšanas jāņem vērā, ka atmaksa termiņa pagarināšanu, lielāka daļa aizdevēju piedāvā par papildus maksu un, izmantojot šo pakalpojumu, jums nāksies mazliet pārmaksāt, tāpēc, pirms aizņemšanas, ir svarīgi aprēķināt precīzu aizdevuma atmaksas termiņu.

Lai izvērtētu kurš no aizdevumu piedāvājumiem ir jums izdevīgais ņemiet vērā ne tikai GPL (gada procentu likmi), bet arī aizdevēju piedāvātās atlaides un akcijas, kas bieži vien ievērojami samazina maksu par aizdevumu.

Pirms aizņemšanās bankā

Ja aizņemties esat nolēmis bankā, vispirms griezieties ar kredīta pieteikumu tās bankas klientu apkalpošanas centrā, kuras klients esat visilgāk, jo tas jums dos vairākas priekšrocības un lielākas izredzes saņemt aizdevumu.

Pirms aizņemšanās pie nebanku aizdevēja

Izvēloties nebanku aizdevēju, pievērsiet uzmanību aizdevēja reputācijaiun salīdziniet piedāvājumu ar citiem līdzīgiem piedāvājumiem. Nebanku aizdevēju sektorā piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs, līdz ar to arī konkurence aizdevēju starpā pieaug, kā rezultātā, iespējams aizņemties par ļoti izdevīgiem nosacījumiem.

Kredītvēsture

Pirms kredīta pieteikuma aizpildīšanas vēlams noskaidrot informāciju par jūsu kredītvēsturi, jo sliktas kredītvēstures gadījumā, vairums aizdevēju nevēlēsies riskēt piešķirot jums aizdevumu. Ziņas par kredītvēsturi iespējams saņemt arī elektroniski, pieprasot tās kādā kredītbiroju mājas lapām.

Leave a Reply