Plānošanas soļi iesācējiem

Kad Jūs dzirdat vārdus “dzīvošana budžeta ietvaros”, Jūs varētu domāt “nav jautrības, nav dzīves”. Dzīvošana budžeta ietvaros nenozīmē, ka Jums ir jāatsakās no visas jautrības un jāzaudē sava sociālā dzīve. Ja Jums ir daudz parādu, Jums var būt nepieciešams nedaudz atteikties no sociālās dzīves, bet līdz brīdim, kad parādi ir atmaksāts, bet parasti personai, kas dzīvo budžeta ietvaros, tas nav ne grūti, ne ierobežojoši. Dzīvošana budžeta ietvaros ir vienkārši atbildīgs veids, kā dzīvot savu dzīvi un samazināt stresu.

  1. Pirmā lieta, ko darīt, veidojot budžetu, ir noteikt mērķi. Jums ir jānosaka, ko Jūs vēlaties sasniegt. Vai Jūsu vēlme ir varēt nomaksāt savus ikmēneša rēķinus laikā? Vai Jūs vēlaties iegādāties jaunu TV vai jaunu auto? Mērķi palīdzēs veidot Jūsu budžetu un budžets palīdz vislabāk kalpot Jūsu interesēm.
  2. Pierakstiet ikdienas tēriņus piezīmju blociņā. Pierakstiet, kam Jūs tērējat savu naudu. Tas palīdzēs Jums zināt, kur Jūs iztērējat savu naudu. Šim blociņam ir jāietver visi nelielie izdevumi, ko mēs, visticamāk, nekad nepiefiksējam, piemēram, uzkodas, piektdienas nakts kino un tā tālāk. Neaizmirstiet vienmēr pierakstīt visus mazos tēriņus. Tas ir vienīgais veids, kā Jums būs iespēja apstāties un apskatīties, cik kopumā Jūs tērējat šiem mazajiem tēriņiem katru mēnesi.
  3. Nosakiet Jūsu regulāros tēriņus. Ņemiet vērā to, kas Jums jādara, lai samazinātu nelietderīgus tēriņus no Jūsu budžeta. Jūsu ikdienas kafija un žurnāli var izmaksāt Jums ļoti, ļoti daudz gada garumā.

Vienkāršs veids, kā ietaupīt naudu, veidojot budžetu, ir atteikties no nevajadzīgām lietām, ko Jūs iegādājaties regulāri. Veidojot budžetu, Jūs nosakāt, cik daudz Jūs varat tērēt un kam, lai tas būtu pēc iespējas precīzāk. Piemēram, ja Jūs pērkat par 1.70 € kafiju katru rītu 5 dienas nedēļā, Jūs iztērējat 8.50 € nedēļā. Pagatavojiet kafiju līdzi un Jūs varat viegli ietaupīt 4 € vai vairāk. Vai, ja jūs pērkat paciņu košļājamās gumijas katru nedēļu, tie ir gandrīz 5 € mēnesī. Ja ir kaut, kas Jums ir nepieciešams, pierakstiet šo konkrēto summu.

Leave a Reply