Taupība

Vārds taupība rada negatīvas asociācijas gandrīz visiem cilvēkiem. Ir plāna līnija, kas atšķir ietaupīšanu no pārmērīgas taupīšanas līdz punktam, kad tā kļūst sarežģīta un nepatīkama. No tā arī rodas negatīvā pieskaņa.

Bet, ja Jums ir pareizie iemesli, lai sāktu taupīt, Jūs nevarat nošaut greizi.

Ja esat nolēmuši dzīvot taupīgi, nav nepieciešams uztraukties par apvainojumiem. Nenolaidiet rokas un koncentrējieties uz mērķa sasniegšanu.

  1. Ēšana restorānos – vakariņas piektdienas vakarā ir pieļaujamas, ja Jūs to darāt reti, bet tas var būt dārgi, ja to izmaksas saskaita kopā mēneša beigās.
  2. Apģērbs – protams, ja Jūs esat persona, kas dievina zīmolus un dizaineru drēbes, negaidiet, ka no Jūsu algas kaut kas būs palicis pāri. Kā alternatīvu moderniem apģērbiem, valkājiet drēbes, ko viegli var saskaņot ar citu Jūsu apģērbu.
  3. Iegādājieties mājokli – Ja plānojat pārcelties citur un iegūt vietu, kur apmesties, nesatraucieties pārāk, bet esiet reālistiski. Iesākumā, iegādājieties mazāku dzīvesvietu un mēģiniet iegūt izdevīgu finansējumu.
  4. Iegādājieties savu auto – iegādājieties auto, kas ir lēts un kam ir lētas uzturēšanas izmaksas. Vai arī, ja Jūsu vecais auto vēl darbojas, varbūt tagad nav labākais brīdis, lai iegādātos jaunu auto.
  5. Pārtikas preču iegāde – Ja iespējams, neiegādājieties zīmolu preces. Izvēlieties lētākus zīmolus un mēģiniet meklēt preces augstākajos vai zemākajos plauktos, lai atrastu labāko cenu. Izmantojiet iespēju un izmantojiet īpašos piedāvājumus vai kuponus.
  6. Skolas piederumi – atrodiet skolas piederumus mājās, kas vēl ir lietojami, un nepērciet neko dārgu.
  7. Esiet apmierināts ar to, kas Jums jau ir, un mēģiniet dzīvot savu līdzekļu ietvaros.
  8. Sagatavojiet sava bērna izglītību – iemāciet viņiem veidus, kā būt pašpaļāvīgiem un apgādāt sevi, mudinot viņus pieteikties stipendijām un darbam.
  9. Apzinieties savus ekonomiskos ierobežojumus.
  10. Paredziet savas neveiksmes, plānojot – vienmēr izstrādājiet finanšu plānu, lai Jūs varētu novērst neapdomātus pirkumus.
Leave a Reply